www.golden-book.ir

تغییر رشته در دبیرستان و یا شرکت در کنکور رشته دیگر

بسیاری از دانش آموزانی که می خواهند  تغییر رشته بدهند، یا اینکه می خواهند در کنکور رشته ای غیر از رشته ای که در دبیرستان و پیش دانشگاهی  خوانده اند شرکت کنند، پرسش های فراوانی دارند، در مقاله زیر به بررسی تعدادی ازین مطالب می پردازیم:

 

پرسش: من در رشته ریاضی و فیزیک تحصیل کرده ام و دیپلم رشته ریاضی دارم، آیا می توانم در کنکور رشته تجربی شرکت کنم؟

پاسخ : کلیه فارغ التحصیلانی که دوره ی پیش دانشگاهی را گذرانیده اند می توانند در هر یک از رشته های کنکور سراسری که تمایل دارند شرکت کنند، ولی ذکر این نکته ضروری است که میزان تاثیر سوابق تحصیلی برای آن ها متفاوت است، مثلا برای شما طبق جدول زیر محاسبه می شود.

.

www.golden-book.ir

پرسش : من دیپلم ریاضی دارم،  می خواهم تغییر رشته بدهم و وارد رشته تجربی شوم، لطفا راهنمایی کنید

پاسخ : شما باید امتحانات دروس زیست شناسی 1 و 2 را در یکی از نوبت های خرداد، مرداد و یا شهریور بدهید و سپس می توانید تغییر رشته بدهید

.

پرسش : آیا کار صحیحی است که من به رشته ریاضی و فیزیک بروم تا در دروس ریاضی و فیزیک مهارت کسب کنم و سپس در کنکور تجربی شرکت کنم؟

پاسخ : به هیچ وجه این کار را توصیه نمی کنم، چراکه در رشته ریاضی مباحث اضافه تر از رشته تجربی تدریس می شود و یادگیری این مطالب برای شما لازم نیست،  در ضمن شما برای یادگیری درس زیست شناسی باید خودتان در خانه و یا در کلاس اضافه وقت بگذارید، و این یعنی وقت شما که گرانبهاترین سرمایه شما است به هدر رفته است!

.

پرسش : می خواهم سال چهارم دبیرستان را غیر حضوری بردارم، آیا این کار را توصیه کی کنید ؟

پاسخ : هم بله، هم نه! من اگر مطمئن باشم یکی از دانش آموزانی که از خدمات مشاوره کنکور من استفاده می کند می تواند در خانه دروس را بخواند، او را به این کار ترغیب می کنم.  ولیییییی!!!! بیشتر دانش آموزان تا زور بالای سرشان نباشد درس نمی خوانند، و غیر حضوری گذراندن دورس سال چهارم را به این دسته از بچه ها توصیه نمی کنم.

 

فرزاد صفری

مشاور کنکور و

دانشجوی رشته پزشکی

[fb_button]

مشاوره کنکور تجربی

مقالات کنکوری مرتبط

 

1 Comment

  • نرم افزار erp / آبان 3, 1395 در 10:07 ق.ظ

    با سلام
    ممنون از سایت خوبتون

    پاسخ دادن