مشاوره کنکور

کدام آزمون آزمایشی بهتر است

آزمون آزمایشی

آزمون آزمایشی، مساله ای که ذهن بسیاری از داوطلبان کنکور را به خود مشغول می کند. چهار موسسه به برگزاری آزمون های آزمایشی می پردازند: سازمان سنجش، کانون فرهنگی آموزش یا همان قلمچی، گاج و گزینه دو. برای بررسی این مورد که کدام آزمون آزمایشی بهتر است ویژگی های مهم یک آزمون آزمایشی را بررسی می کنیم .

عبارت است از تعداد شرکت کنندگان در آزمون آزمایشی که هرچه جامعه آماری بیشتر باشد نتیجه ی بدست آمده به نتیجه کنکور نزدیک تر است. از میان چهار موسسه بالا کانون فرهنگی آموزش یا همان قلمچی بیشترین جامعه آماری را دارا است، سپس به ترتیب گزینه دو، سنجش و گاج قرار دارند.

  • برنامه راهبردی :

مهم ترین رکن بعد از جامعه آماری برنامه ی راهبردی می باشد، بدین معنی که هر موسسه برای هر آزمون چه حجمی از مطالبی را در قالب آزمون مطرح می کند، و این مورد در مجموع چگونه کل مطالب هر درس را در طول یک سال تحت پوشش قرار می دهد. در این مورد نیز کانون فرهنگی آموزش پیشتاز است، با اتکا به برنامه ی درسی مربوط به هر آزمون این موسسه با خیال راحت می توان تمامی مطالب را یه نحو احسن مطالعه کرد. پس از آن گزینه دو، گاج و سنجش قرار دارند.

رتبه های برتر تماما در آزمون های کانون فرهنگی آموزش و بعضا در آزمون های جامع سنجش شرکت می کنند.

  • استاندارد بودن :

در مورد گزینه دو نظری ندارم ، اما نظر مشاوران کنکور در مورد سه آزمون دیگر، تکلیف سازمان سنجش مشخص است، فقط در آزمون های جامع آن شرکت کنید، در مورد گاج و کانون نیز باید گفت که طراحان سوالات اصولا از مولفان کتاب ها می باشند، لذا خواسته یا ناخواسته سوالاتی را چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم از کتاب های چاپ شده در موسسه خود در آزمون ها می آورند، که این مورد در آزمون های قلم چی نمود بیشتری دارد چراکه تعدادی از سوالات هر آزمون عینا سوالات کتاب های چاپ شده در خود موسسه است، از آن جا که سطح کتاب های گاج بالاتر از کتاب های کانون می باشد از لحاظ استاندارد بودن گاج نمره بهتری را کسب می کند.

کدام آزمون آزمایشی؟

برای جواب به این سوال باید دید هدف از شرکت در آزمون آزمایشی چیست؟

اگر هدف شما رقابت با نفرات برتر احتمالی در کنکور است : آزمون های کانون

اگر هدف شما جامعه آماری بالا است : آزمون های کانون و جامع سازمان سنجش

اگر هدف شما سوالات استاندارد است : آزمون های گاج

.

 با جمع بندی موارد بالا می توان گفت که در مجموع بهترین آزمون آزمایشی را کانون فرهنگی آموزش برگزار می کند، البته ایرادی هم در این زمینه وجود دارد و آن اجباری بودن پرداخت هزینه اقلام آموزشی نظیر کتاب ها و دی وی دی ها است، ولی در مجموع می توان این موسسه را موسسه برتر دانست.

.

فرزاد صفری مشاور کنکور تجربی

و

دانشجوی رشته پزشکی اصفهان

.

ورود به صفحه آزمون های آزمایشی گاج

ورود به صفحه آزمون های آزمایشی کانون

ورود به صفحه آزمون های آزمایشی سازمان سنجش

مشاوره کنکور تجربی

 

.

مقالات کنکوری مرتبط