کدام کتاب کمک آموزشی برای زیست بهتر است؟

کدام کتاب کمک آموزشی برای زیست بهتر است؟

اگر از من به عنوان مشاور کنکور سوال شود که  کدام کتاب کمک آموزشی بهتر است، من در جواب شخص سوال کننده می گویم بستگی دارد هدف شما چه باشد! بسته به اینکه شما کدام یک از اهداف زیر را مدنظر دارید کتاب های متفاوتی برای شما مفید است.

درسنامه و یادگیری

خلاصه کتاب

تست زنی

مرور

درسنامه و یادگیری

در مبحث درسنامه سه کتاب را می توان معرفی کرد: فاگو زیست، نشر الگو و خیلی سبز. فاگو زیست در این یکی دو ساله شهرت زیادی پیدا کرده، که واقعا لیاقتش را هم دارد. این کتاب به صورت کاملا ترکیبی تمام مطالب هر سه کتاب سال دوم و سوم و چهارم را در کنار هم جمع آوری کرده است. این می تواند هم خوب باشد و هم بد! خوب ازین جهت که مطالب را ترکیبی می خوانید و بد هم ازین جهت که اگر به مطالب هر سه کتاب درسی تسلط نداشته باشید کاملا گیج می شوید! پس کتاب فاگو زیست برای شروع یادگیری اصلا مناسب نیست! لازم به ذکر است فاگوزیست کتابی است که تست و سوال ندارد! درسنامه های نشر الگو و خیلی سبز به صورت خلاصه تری نسبت به فاگو زیست به ارائه مطالب پرداخته اند و برای شروع مناسب تر هستند. در ضمن این دو کتاب دارای تست نیز هستند و اگر در تهیه کتاب مشکل مالی دارید خرید این دو کتاب به صرفه تر است.

خلاصه کتاب

اگر به دنبال کتاب های کم حجم برای مطالعه خلاصه زیست هستید کتاب های مبحثی لقمه مهر و ماه،  کتاب آخر مهر و ماه و همایش زیست عمارلو کتاب های بسیار مناسبی هستند و می توانند کمک فراوانیی به شما بکنند.

تست زنی

برای تست زنی دو مقوله را مدنظر داشته باشید، تست زنی به دو شیوه انجام می شود. یا برای آموزش است یا برای سنجش میزان آمادگی خودمان و اگر هدف شما یادگیری از طریق تست زنی است کتاب گاج نقره ای کتاب بسیار مفیدی است چون تست ها را به دو بخش تست ترکیبی و تست آموزشی تقسیم کرده است. ولی اگر روی مطالب هر سه کتاب درسی تسلط دارید و هدف شما سنجش خودتان است بهترین کتاب را نشر الگو دارد! سوالات این کتاب دارای سطح دشواری بسیار زیادی است.

مرور 

برای مرور سریع مطالبی که خوانده اید کتاب عبارت نامه زیست شناسی کتاب بسیار مفیدی است! این کتاب نکته های کتاب زیست را را به صورت سوال دو جوابی مطرح کرده است و شما باید از بین دو گزینه صحیح و غلط یکی را برای جواب دادن به آن سوال انتخاب کنید.

.

فرزاد صفری

دانشجوی رشته ی پزشکی

و مشاور کنکور

.

[fb_button]

مشاوره کنکور تجربی

مقالات کنکوری مرتبط